Programová nabídka DVPP

Nabídka vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky je orientační a bez uvedení termínů. Ty budou doplněny postupně. Na akce bude upoutávka na webu nebo bude zaslána pozvánka na školy v Karlovarském kraji. Pro závazné přihlášení prosím klikněte na odkaz Přihláška.

NázevVelikonoční dílna - změna termínu
Datum8. 3. 2019
Místo konáníGymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum, příspěvková organizace
PopisSeminář je zaměřený na praktické ukázky výtvarných aktivit vhodných pro všechny věkové kategorie (MŠ, 1. i 2. st. ZŠ).
Klade si za cíl využít lehce dostupný materiál, zdůraznit možnost recyklace s ohledem na životní prostředí, zaměřit se na tradici českých Velikonoc.
Seminář se dotýká následujících témat:
Recyklace jako způsob nazírání na svět, význam recyklace pro planetu Zemi (enviromentální a ekologická výchova)
Manipulace s materiálem jako důležitý prvek rozvoje myšlení
Velikonoce – oslava jara

Účastník semináře se seznámí s praktickými ukázkami výtvarné práce pro jarní období propojené s Velikonoci. Seminář je přizpůsobitelný pro všechny věkové kategorie (MŠ, 1. i 2. stupeň ZŠ). Seminář je zaměřený na metodiku výtvarných aktivit - jaké si klást otázky při jejich přípravě – např. CO (témata, náměty, motivace), JAK (techniky, metody, organizace, materiály), PROČ (na co je činnost zaměřená, jak naplňuje klíčové kompetence, jaký má smysl, jaké má výstupy, co dětem přináší). Seminář si klade za cíl obohatit výtvarné aktivity v MŠ i ZŠ o nové přístupy a metody.
Počet hodin8
Cena0 Kč
PoznámkaLektorkou semináře je Mgr. Jana Burianová.
Seminář proběhne při naplnění minimálního počtu účastníků dne 1. 3. 2019 od 9:00 v učebně Gymnázia Sokolov (C 104).
Seminář je pro pedagogické pracovníky z Karlovarského kraje zdarma.

Cílovou skupinou jsou učitelé MŠ, ZŠ a SŠ.