Programová nabídka DVPP

Nabídka vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky je orientační a bez uvedení termínů. Ty budou doplněny postupně. Na akce bude upoutávka na webu nebo bude zaslána pozvánka na školy v Karlovarském kraji. Pro závazné přihlášení prosím klikněte na odkaz Přihláška.

NázevODBORNÁ EXKURZE S VÝKLADEM VE SPOLEČNOSTI CINK-Hydro-Energy
DatumTermín bude vyhlášen.
Místo konáníCINK Hydro-Energy k.s. Lesov 125, Sadov 360 01
PopisV roce 1983 vyrobil již tehdy velice známý a úspěšný československý vynálezce, Ing. Miroslav Cink, svou první malou vodní turbínu vycházející z principu Banki-Crossflow. Po zbytek osmdesátých let pokračoval v navrhování a vývoji malých vodních turbín pro Čechy i pro Slovensko. V roce 1990 založil vlastní soukromou továrnu v Karlových Varech a začal vyvážet turbíny (pod názvem CINK – vodní elektrárny as) i do ostatních zemí.
V roce 2005 se společnost přestěhovala do větších prostor nedaleko Karlových Varů a přejmenovala se na CINK Hydro – Energy k.s. Základem výrobního programu se stala především robustní dvoukomorová turbína Crossflow (vycházející z principu Ossberger), ale brzy ji následovaly horizontální a vertikální dvojitě regulované Kaplanovy turbíny, poté horizontální i vertikální vícedýzové Pelton turbíny s koaxiálními dýzami a příležitostně i Francisovy turbíny a stroje na čištění česlí.
Od své modernizace v roce 2005 společnost CINK Hydro-Energy k.s. vyrobila, dodala a zprovoznila přes 340 turbín ve více než 45 zemích světa, přičemž celkový instalovaný výkon již přesáhl 300 MW.

O čem to bude
Společnost disponuje know-how potřebným pro uskutečnění technicky perfektně zajištěných dodávek všech významných typů turbín, jako je turbína Crossflow (průtoková), Kaplanova, Peltonova a Francisova, a to až do výkonu 10 MW na jednotku. Kromě toho se firma CINK Hydro-Energy specializuje na instalaci vodních elektráren v systémech pitné vody a k tomuto účelu vlastní řadu licencí.
Počet hodin3
Cena0 Kč
PoznámkaProgram semináře
11:00h -14:00h odborný výklad pro techniky, informace pro kariérové poradce, prohlídka výrobních prostor.