Programová nabídka DVPP

Nabídka vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky je orientační a bez uvedení termínů. Ty budou doplněny postupně. Na akce bude upoutávka na webu nebo bude zaslána pozvánka na školy v Karlovarském kraji. Pro závazné přihlášení prosím klikněte na odkaz Přihláška.

NázevTechnologie výroby speciálních korozivzdorných bezešvých trub pro extrémní podmínky - exkurze
Datum21. 3. 2018
Místo konáníSANDVIK CHOMUTOV PRECISION TUBES, s.r.o., Vítězslava Nezvala 5502, Chomutov
PopisSpolečnost Sandvik Chomutov Precision Tubes, s.r.o. vznikla v roce 1994. Výrobní program tvoří trubky z vsokolegovaných nerezových ocelí určených pro podmořskou těžbu ropy, tzv. umbilikálových systémů (systémy pro vedení podmořských kabelů). Vedle tohoto odvětví, v němž je světovým lídrem, vyrábí též speciálně upravené trubky pro chemický průmysl, zejména výrobu hnojiv a také trubky pro tepelné výměníky a kotle.

Účastníci semináře budou nejdříve teoreticky seznámeni s principy a technologiemi výroby, tepelného zpracování a nedestruktivního zkoušení trubek, následně budou provedeni s odborným výkladem výrobním provozem.

Seminář je zaměřen na:
1) Válcování trub za studena
2) Žíhání trub ve vodíkové v ochranné atmosféře
3) Rovnání trub v pětipárových rovnacích stolicích
4) Nedestruktivní zkoušení trub vířivými proudy a ultrazvukem
5) Svařování trub a následnou kontrolu svaru rentgenem

Společnost Sandvik vyrábí trubky v rozsazích vnějších průměrů od 11 do 76 mm, v délkách až 20 km, tyto trubky se distribuují navinuté na cívkách.

Odborný seminář je určen učitelům odborných předmětů a odborného výcviku ve strojírenských oborech, a zájemcům o výše uvedenou problematiku.

Jelikož půjdeme do výrobního provozu, je potřeba vhodné obutí a oblečení. Ideální jsou dlouhé kalhoty a uzavřené boty.
Počet hodin4
Cena0 Kč
PoznámkaDoprava: autobusem, odjezd od Sportovní haly ISŠTE Sokolov v 8:15, Karlovy Vary přibližně v 8:30 (zastávka u Střední keramické školy, dále v Ostrově - bude upřesněno)

Poznámka: školení a jízdné ze Sokolova do Chomutova a zpět je zdarma, nejedná se o akreditovanou akci