Programová nabídka DVPP

Nabídka vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky je orientační a bez uvedení termínů. Ty budou doplněny postupně. Na akce bude upoutávka na webu nebo bude zaslána pozvánka na školy v Karlovarském kraji. Pro závazné přihlášení prosím klikněte na odkaz Přihláška.

NázevProgramujeme v prostředí Scratch
DatumTermín bude vyhlášen.
Místo konáníGymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum
PopisKurz je zaměřen na programování v jazyku Scratch. Zaměřen je na rozvoj kompetencí učitelů informatiky a výpočetní techniky a sleduje znalosti a dovednosti účastníků při algoritmizaci a programování, a dále ukazuje, jakým způsobem lze Scratch zavést do výuky.
Při plánování kurzu jsme vycházeli ze stávajících dovedností a znalostí učitelů informatiky, jak je máme zmapovány z dotazů při jiných akcích. Vzhledem k tomu, že programování na ZŠ je plošně nekoncepčně řešeno, má tento stav dopad i do používaných nástrojů (programovacích prostředí). Cílem je najít vhodné prostředí, které je snadno dostupné a k dispozici i mimo školu. Scratch je moderní platforma, která má mnoho příznivců po celém světě a je pro učitele na ZŠ i pro žáky velmi motivující.
Počet hodin20
Cena1950 Kč
PoznámkaLektor: Mgr. Pavel Švácha
Termín zahájení kurzu: bude upřesněn po přihlášení dostatečného počtu účastníků a zaplacení (od 14:30, vždy ve čtvrtek).
Poznámka: celý kurz je rozdělen do 8 odpoledních lekcí.