Programová nabídka DVPP

Nabídka vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky je orientační a bez uvedení termínů. Ty budou doplněny postupně. Na akce bude upoutávka na webu nebo bude zaslána pozvánka na školy v Karlovarském kraji. Pro závazné přihlášení prosím klikněte na odkaz Přihláška.

NázevBBC Micro:bit – základy programování
DatumTermín bude vyhlášen.
Místo konáníGymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum
PopisBBC Micro:bit je kapesní programovatelný mikropočítač se senzorem pohybu, zabudovaným kompasem a bluetooth. Platforma se rychle rozvíjí po celém světě. BBC micro:bit umí komunikovat s mobilem, tabletem i počítačem. Programovat se dá ve čtyřech různých programovacích softwarech na různých úrovních programování, od jednoduchého objektového programování, microPython, JAVA skript po C++.

Lektor seznámí účastníky s programováním tohoto počítače pomocí blokového editoru, který umožňuje jeho použití již žáky na základní škole. Účastníci semináře si vyzkouší sestavení řady jednoduchých programů, které předvedou možnosti využití počítače při výuce. Seznámí se také s doplňkem počítače Move, které z počítače vytvoří jednoduše programovatelné vozítko. Vyzkouší se také možnosti bezdrátové komunikace mezi více micro:bity a tím také možnosti skupinové práce žáků. Celý je ryze prakticky orientován, účastníci si vše sami vyzkouší na sadě micro:bitů. Cílem je předání základních zkušeností a metodiky použití micro:bitů ve výuce a tím zvýšení zájmu žáků o technické obory středních škol.

Lektor má zkušenosti se zařazením tématu již na 1. stupni ZŠ.
Počet hodin6
Cena0 Kč
PoznámkaLektor: Mgr. Milan Šatra
Termín: bude upřesněn
Poznámka: v počítačové učebně je omezený počet míst