Programová nabídka DVPP

Nabídka vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky je orientační a bez uvedení termínů. Ty budou doplněny postupně. Na akce bude upoutávka na webu nebo bude zaslána pozvánka na školy v Karlovarském kraji. Pro závazné přihlášení prosím klikněte na odkaz Přihláška.

NázevBBC Micro:bit – programování pro pokročilé
DatumTermín bude vyhlášen.
Místo konáníGymnázium Sokolov a KVC
PopisBBC Micro:bit je kapesní programovatelný mikropočítač se senzorem pohybu, zabudovaným kompasem a bluetooth. Platforma se rychle rozvíjí po celém světě. BBC micro:bit umí komunikovat s mobilem, tabletem i počítačem. Programovat se dá ve čtyřech různých programovacích softwarech na různých úrovních programování, od jednoduchého objektového programování, microPython, JAVA skript po C++.
Lektor seznámí účastníky s programováním tohoto počítače pomocí blokového editoru, který umožňuje jeho použití již žáky na základní škole. Účastníci semináře si vyzkouší sestavení několika složitějších programů, které předvedou možnosti využití počítače při výuce. Seznámí se také s doplňkem počítače Scrollbit, který nabídne využití většího displeje a tím tvorby složitějších programů. Vyzkoušejí se také možnosti bezdrátové komunikace mezi více micro:bity a tím také možnosti skupinové práce žáků.
Seminář je ryze prakticky orientován, účastníci si vše sami vyzkouší na sadě micro:bitů a navazuje na seminář BBC micro:bit – programování pro začátečníky. Cílem je předání základních zkušeností a metodiky použití micro:bitů ve výuce a tím zvýšení zájmu žáků o technické obory středních škol.
Počet hodin6
Cena0 Kč
PoznámkaLektor: Mgr. Milan Šatra
Termín: bude upřesněn
Poznámka: v počítačové učebně je omezený počet míst