Programová nabídka DVPP

Nabídka vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky je orientační a bez uvedení termínů. Ty budou doplněny postupně. Na akce bude upoutávka na webu nebo bude zaslána pozvánka na školy v Karlovarském kraji. Pro závazné přihlášení prosím klikněte na odkaz Přihláška.

NázevBBC Micro:bit - základy programování - webinář
Datum14. 4. 2021
Místo konáníSeminář se bude konat na platformě Google Meet
PopisSeminář naváže na proběhlou Informatiku na 2. stupni ZŠ a bude se hlouběji zabývat problematikou programování a robotiky s využitím cenově přívětivých zařízení dostupných pro české školství.

BBC Micro:bit je kapesní programovatelný mikropočítač se senzorem pohybu, zabudovaným kompasem a bluetooth.
Platforma se rychle rozvíjí po celém světě.

BBC micro:bit umí komunikovat s mobilem, tabletem i počítačem. Programovat se dá ve čtyřech různých programovacích softwarech na různých úrovních programování, od jednoduchého objektového programování, microPython, JAVA skript po C++.

Lektor seznámí účastníky s programováním tohoto počítače pomocí blokového editoru, který umožňuje jeho použití již žáky na základní škole.

Účastníci semináře si vyzkouší sestavení řady jednoduchých programů, které předvedou možnosti využití počítače při výuce.
Seznámí se také s doplňkem počítače Move, které z počítače vytvoří jednoduše programovatelné vozítko.
Vyzkouší se také možnosti bezdrátové komunikace mezi více micro:bity a tím také možnosti skupinové práce žáků.
Cílem je předání základních zkušeností a metodiky použití micro:bitů ve výuce, také přístup k algoritmizaci hravou formou.
Počet hodin6
Cena0 Kč
PoznámkaLektorem semináře je Mgr. Milan Šatra.

Uzávěrka přihlášek: 13. 4. 2021 v 18:00

Seminář proběhne online na platformě Google Meet (odkaz na Meet dostanou přihlášení emailem)ve dnech:
14. a 15. 4. 2021 (středa a čtvrtek) vždy od 9:30 do 11:45.


Program je akreditovaný MŠMT a jeho účastníci obdrží po absolvování osvědčení. Seminář je pro pedagogické pracovníky z Karlovarského kraje zdarma.