Programová nabídka DVPP

Nabídka vzdělávacích akcí pro pedagogické pracovníky je orientační a bez uvedení termínů. Ty budou doplněny postupně. Na akce bude upoutávka na webu nebo bude zaslána pozvánka na školy v Karlovarském kraji. Pro závazné přihlášení prosím klikněte na odkaz Přihláška.

NázevProgramujeme s robotem Edison (e-kurz)
DatumTermín bude vyhlášen.
Místo konáníGymnázium Sokolov a Krajské vzdělávací centrum
PopisElearningový kurz (e-seminář) je určen učitelům informatiky, popř. matematiky, zejména na ZŠ. V rámci jeho absolvování se účastníci naučí základům algoritmizace a robotiky.

Pro absolvování kurzu je třeba mít robota Edison. Popř. lze některé úkoly testovat i pomocí jiných robotů (např. Ozobot). Uvedené úlohy tak mohou účastníci využít jako motivační i ve své výuce.

Kurz je připraven v Google učebně. Přihlášeným účastníkům bude zaslán v určeném termínu přístupový klíč.

Zaměření kurzu:
Edison je programovatelný robot navržený jako kompletní zdroj pro výuku kódování a robotiky, vhodný pro žáky ve věku od 4 do 16 let. Naučit se jej programovat a využívat jeho programovací jazyky však mohou i osoby starší. Edison je výkonný, poutavý nástroj pro výuku počítačového myšlení a počítačového programování v praxi. Díky vestavěným senzorům, jejichž počtem převyšuje ostatní roboty ve své třídě, je Edison vhodným a dostupným nástrojem pro vzdělávání v oblasti robotiky pro žáky všech věkových kategorií. Edison umí:
- reagovat na dálkové ovládání,
- reagovat na světlo a zvuk,
- přehrávat melodie,
- sledovat linie a vyhnout se překážkám,
- komunikovat s dalšími Edisony.

Jeho předností je také kompatibilita s kostkami LEGO, díky kterým je možné postavit složitější stroje, včetně komplexnějších robotů složených z více Edisonů.
Počet hodin20
Cena0 Kč
PoznámkaTermín: bude upřesněn
Doba pro absolvování kurzu: 3 týdny
Forma: samostudium
Poznámka: elearningový kurz není akreditován